Banki Banki i konta bankowe Wszystkie

Bank Eurobank

Eurobank
Siedziba banku: ul. Św. Mikołaja 72, 50-126 Wrocław
Prezes banku: Alexis Lacroix

Bank w liczbach:

  • 16. bank pod względem aktywów 13,7 mld złotych (IV kwartał 2016)
  • Liczba placówek własnych – 266 (I kwartał 2017)
  • Liczba placówek partnerskich – 216 (I kwartał 2017)
  • Liczba etatów – 2 903 (I kwartał 2017)
  • Liczba klientów ogółem – 1 440 364(I kwartał 2017)
  • Liczba klientów indywidualnych – 1 440 364(I kwartał 2017)

Kapitał zakładowy: 563.096.032,05 złotych

Udziałowcy (akcjonariusze)/stopień:

  • Bank Millenium – 99,79%

 

Historia banku

Początki Banku Euro Bank S.A. sięgają roku 2003, debiutując jako specjalista od kredytów gotówkowych, z czasem poszerzając zakres działania. Założycielem Banku był Mariusz Łukasiewicz, który przejął oraz połączył dwa banki – Bank Społem S.A. oraz Bank Wschodni S.A., tworząc Eurobank. Po jego śmierci bank został przejęty przez jedną z największych europejskich grup finansowych Societe Generale.

Eurobank jest bankiem komercyjnym, oferującym usługi finansowe osobom fizycznym, specjalizującym się w kredytach konsumpcyjnych i hipotecznych oraz kartach kredytowych. Jest nowoczesną i dynamiczną instytucją nastawioną na obsługę młodych i otwartych klientów. Natomiast nie obsługuje on przedsiębiorstw, firm, korporacji oraz organizacji.
Jako pierwszy w Polsce otwierał niewielkie, niskobudżetowe placówki w ruchliwych miejscach – galeriach handlowych.

Obecnie znajduje się w czołówce najsilniejszych instytucji finansowych w Polsce, otrzymując liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. tytuł „Superbrand 2012”.
Eurobank zapewnia profesjonalną i miłą obsługę, stale starając się być bliżej swoich klientów. Aktywnie angażuje się w inicjatywy odpowiedzialnego biznesu. Od kilku lat działa w doszkalaniu Polaków w zakresie finansów. Za pośrednictwem platform edukacyjnych mistrz-oszczedzania.pl i www.money.pl/eurobank, eksperci banku dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami.

Bank wspiera również wydarzenia kulturalne, partneruje wydarzeniom muzycznym – festiwalowi Jazztopad oraz wydawaniu płyt RAM Cafe. Był również sponsorem turnieju tenisowego Wrocław Open w 2015 roku.
Na uwagę zasługują również działania marketingowe, a dokładnie współpraca ze znanymi polskimi osobistościami, głównie aktorami: Krystyną Jandą, Danutą Stenką, Januszem Gajosem, Tomaszem Kotem, Katarzyną Figurą oraz Piotrem Adamczykiem.

5 listopada 2018 roku Bank Millennium i Societe Generale podpisały umowę dotyczącą zakupu 99,79% akcji Euro Banku przez Bank Millennium za cenę referencyjną wynoszącą 1 833 mln PLN[5]. W ciągu następnego pół roku Komisja Nadzoru Finansowego i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów udzieliły zgód na przejęcie, które zaplanowano zrealizować w drugim półroczu 2019 roku.

 

 

Sprawdź ofertę Eurobanku >>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *