Jak założyć sklep www
Biznes E-biznes Wszystkie

Sklep internetowy – gdzie założyć i na jakiej aplikacji?

Sklep internetowy, to wśród przedsiębiorców, co raz częściej konieczność niż niepotrzebna zachcianka. W co raz większym stopniu handel przenosi się do sieci, więc nic dziwnego, że wszyscy chcą zakładać sklepy www.

Często zadajemy sobie takie pytania: Jak do tego się zabrać? Ile to będzie kosztowało, czy prowadzenie sklepu www jest trudne?.

Odpowiedzi na te pytania, są co raz bardziej proste i zachęcające do zakładania sklepów. Na rynku są już dziesiątki platform, których główna usługą jest możliwość założenia i prowadzenia sklepu internetowego. Także spora ilość firm hostingowych w swojej ofercie ma możliwość założenia sklepu internetowego. Firmy te korzystają zwykle z gotowych i sprawdzonych aplikacji i bardzo rzadko decydują się na jakieś indywidualne rozwiązania. Tak oto wśród polecanych na tej stronie firm, Linuxpl.com korzysta z KQS za 779.94 PLN rocznie, o12.pl z SoteShop za 1590 zł(jednorazowa opłata licencyjna(wersja podstawowa), a Home.pl korzysta z kolei z własnego rozwiązani a postaci eSklep w home.pl w cenie około 1000 zł rocznie.

To, z której aplikacji skorzystać, najlepiej zadecydować po przetestowaniu każdej z nich, co zwykle jest możliwe. Wszystkie te sklepy posiadają niezbędne funkcje do prowadzenia profesjonalnego sklepu, choć zazwyczaj podstawowe wersje są do pewnego stopnia okrojone, lub mają jakieś limity, jak np. ilość produktów lub opcje powiązania z portalami aukcyjnymi. Co do samego prowadzenia sklepu online, to wszyscy dążą do jak największego ułatwienia zarządzaniem takiego sklepu, tak aby nawet osóby nie mające żadnego doświadczenia w tej dziedzinie, podołały.

Wracając to tematu można też skorzystać z usług allegro, które oferuję platformę do zakładania i prowadzenia sklepu www – iStore. Jest to darmowe rozwiązanie, tyle że musimy płacić prowizję za sprzedaż, tak samo jak w serwisie allegro.

Rekordy popularności biją też darmowe skrypty sklepów internetowych jak; osCommerce, PrestaShop, ZenCart czy Magento. Aplikacje te dają sporą możliwość edycji i dostosowania do własnych potrzeb wizualnych i funkcjonalnych. Prym wiedzie osCommerce, który wśród aplikacji sklepowych, jest jak Joomla! wśród CMS-ów. Jeżeli wspominamy już o CMS-ach, to także te mają całkiem niezłe moduły sklepowe jak VirtueMart w przypadku Joomla!.

Wybierając sklep internetowy należy szczególna uwagę zwracać na bezpieczeństwo i certyfikaty SSL, oraz wygodne kanały płatności. Tu mogą mieć przewagę mają skrypty kupowane na licencji i te dostępne na platformach jak ClickShop czy 100sklepów.pl

Tak czy inaczej założenie sklepu internetowego bez zaawansowanej wiedzy informatycznej jest jak najbardziej możliwe, a platformy sklepowe starają się jak tylko mogą o to aby obsługa sklepu była możliwie prosta i intuicyjna bo właśnie ten aspekt decyduje o wyborze firmy.

Zestaw platform kilku popularnych sklepowych oferującym oprogramowanie do prowadzenie sklepu internetowego:

1000sklepow.pl – ceny od 280 zł za rok

Selly.pl – cena od 1461 zł za rok

Shoper.pl – ceny od 610 zł za rok

Venditor.pl – ceny od 677 zł za rok

RedCart.pl – ceny od 738 zł za rok

SkyShop.pl –  ceny od 295 zł za rok

Sklepywww.pl – ceny od 308 zł za rok

Sklepyfirmowe.pl – ceny od 280 zł za rok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *