Nest Bank
Banki Banki i konta bankowe Finanse Wszystkie

W poszukiwaniu darmowego konta bankowego – Nest Bank

Nest Bank

Jest kryzys, wszystko drożeje, i nic dziwnego, że na wszystkim chcemy oszczędzać i liczy się każdy grosz. Dlaczego mielibyśmy wydawać pieniądze na usługi, które możemy mieć za darmo? To się tyczy także kont bankowych. W telewizji i internecie ciągle widzimy i słyszy reklamy banków, kont bankowych i pożyczek. Ale dziś skupimy się na kontach bankowych, a dokładniej na darmowych kontach bankowych. Czy takie w ogóle istnieją? W zasadzie tak. Istnieją! Cięgle o nich słyszymy, a banki lubią się nimi chwalić.

 

Jednak darmowe konto bankowe kojarzy się nam nie tylko z całkowicie bezpłatnym rachunkiem, ale też innymi usługami, jak darmowa karta płatnicza, darmowe wypłaty z bankomatów, przelewy itd. Tu może nie być już tak różowo, bo darmowego konta bankowego mogą być dołożone opłaty za kartę, i tak właśnie najczęściej jest. Reklama nie kłamie, bo rachunek jest darmowy, a obowiązku wzięcia karty płatniczej przecież nie ma. No ale któż z nas otwiera konto bez karty? Bardzo mało, bo każdy chce mieć kartę, która przydaje się do robienia szybszych zakupów czy też przy płatnościach internetowych, ale przede wszystkim do wypłaty swoich środków z bankomatu. Jednym słowem bez karty ani rusz. Dlatego banki sprytnie chowają opłaty za kartą debetową i w ten sposób rekompensuję brak zarobku z konta. Biorąc pod przegląd wiele popularnych banków, ciężko znaleźć taki który nie pobiera żadnych opłat za kartę. Nawet banki wirtualne oferujące darmowe konto internetowe pobierają opłaty za kartę np mBank. Niekiedy możemy uniknąć opłat, spełniając pewne wymogi jak kwota transakcji kartą, regularne wpływy na konto o danej wysokości itp. Zatem ze świeczką szukać konta bankowego, w którym wszystko mamy za darmo i nie musimy spełniać jakiś wymogów aby to konto było bezpłatne. Dawniej takie konto oferował mBank, jednak i ten „wymiękł” stosując 2 złotową opłatę za kartę, chyba się się dokona zakupów na 100 zł na miesiąc. Kwota symboliczna, ale jednak. Ale Nie tak dawno na Polskim rynku bankowym pojawił się nowy bank Nest Bank. W tej chwili chyba(podkreślam chyba, gdyż oferty banków często się zmieniają) jako jedyny oferuje całkowicie darmowe i bezpłatny rachunek wraz z kartą debetową. Nest Bank posiada także podobne konto dla firm.

Jeżeli nie przeszkadza Ci fakt, że bank ten jest bankiem małym i ciężko o standardowy oddział, szczególni w małych miejscowościach tylko wirtualny, to na pewno warto rozważyć taką tą opcję.

Jest kryzys i nic dziwnego, że na wszystkim chcemy oszczędzać i liczy się każdy grosz. Dlaczego mielibyśmy wydawać pieniądze na usługi, które możemy mieć za darmo? To się tyczy także kont bankowych. W telewizji i internecie ciągle widzimy i słyszy reklamy banków, kont bankowych i pożyczek. Ale dziś skupimy się na kontach bankowych, a dokładniej na darmowych kontach bankowych. Czy takie w ogóle istnieją? W zasadzie tak. Istnieją! Najczęściej konta takie są oferowane przez banki internetowe, a wiadomo że w sieci wszystko jest tańsze.

Jednak darmowe konto bankowe kojarzy się nam nie tylko z całkowicie bezpłatnym rachunkiem, ale też innymi usługami, jak darmowa karta płatnicza, darmowe wypłaty z bankomatów, przelewy itd. Tu może nie być już tak różowo, bo darmowego konta bankowego mogą być dołożone opłaty za kartę, i tak właśnie najczęściej jest. Reklama nie kłamie, bo rachunek jest darmowy, a obowiązku wzięcia karty płatniczej przecież nie ma. No ale któż z nas otwiera konto bez karty? Bardzo mało, bo każdy chce mieć kartę, która przydaje się do robienia szybszych zakupów czy też przy płatnościach internetowych, ale przede wszystkim do wypłaty swoich środków z bankomatu. Jednym słowem bez karty ani rusz. Dlatego banki sprytnie chowają opłaty za kartą debetową i w ten sposób rekompensuję brak zarobku z konta. Biorąc pod przegląd wiele popularnych banków, ciężko znaleźć taki który nie pobiera żadnych opłat za kartę. Nawet banki wirtualne oferujące  pobierają opłaty za kartę np. mBank. Niekiedy możemy uniknąć opłat, spełniając pewne wymogi jak kwota transakcji kartą, regularne wpływy na konto o danej wysokości itp. Zatem ze świeczką szukać konta bankowego, w którym wszystko mamy za darmo i nie musimy spełniać jakiś wymogów aby to konto było bezpłatne. Dawniej takie konto oferował mBank, jednak i ten „wymiękł” stosując 2 złotową opłatę za kartę, chyba się się dokona zakupów na 100 zł na miesiąc. Kwota symboliczna, ale jednak. Ale Nie tak dawno na Polskim rynku bankowym pojawił się nowy bank Nest Bank. W tej chwili chyba(podkreślam chyba, gdyż oferty banków często się zmieniają) jako jedyny oferuje całkowicie darmowe i bezpłatny rachunek wraz z kartą debetową. Nie musimy spełniać żadnych wymogów, żadnych regularnych wpływów na konto itp. Nest Bank posiada także podobne konto dla firm. Jak długo bank będzie oferował taką atrakcyjną ofertę? Ciężko powiedzieć, bo wiele banków miało taką ofertę, ale po jakimś czasie się skończyło.

Jeżeli nie przeszkadza Ci fakt, że bank ten jest bankiem małym i ciężko o standardowy oddział, szczególni w małych miejscowościach tylko wirtualny, to na pewno warto rozważyć taką tą opcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *