Banki Banki i konta bankowe Wszystkie

BOŚ Bank

Bank Ochrony Środowiska SA

Siedziba banku: ul. Żelazna 32, 00-832 Warszawa

Prezes banku: Emil Stanisław Ślązak (czasowo pełni funkcje prezesa)

 

Bank w liczbach:

12. bank pod względem aktywów 20,205 mld złotych (I kwartał 2017)
Liczba placówek własnych – 76 (I kwartał 2017)
Liczba etatów – 1 380 (I kwartał 2017)

Liczba klientów:

Liczba klientów ogółem – 240 100(I kwartał 2017)
Liczba klientów indywidualnych – 234 400(I kwartał 2017)

Kapitał zakładowy: 628.732.450 złotych

 

Udziałowcy (akcjonariusze)/stopień:(07.2016)

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) – 52,41%
Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych – 9,54%
Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych – 6,8%
Akcje w wolnym obrocie – 31,25%

 

Historia banku

Bank Ochrony Środowiska posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w działalności bankowej na krajowym rynku produktów finansowych. Jest uniwersalnym polskim bankiem, charakteryzującym się kładzeniem nacisku na dbanie o środowisko naturalne, poprzez szeroką gamę produktów proekologicznych. Specjalizuje się w finansowaniu inwestycji oraz oferowaniu preferencyjnych kredytów służącym ochronie środowiska, a także pomocy w rozwoju biznesu, wsparciu działań samorządów i wspólnot mieszkaniowych.

Od 1997 roku akcje BOŚ Banku notowane są na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od początku swojej działalności przeznaczył prawie dziewiętnaście miliardów złotych na finansowanie projektów ekologicznych, dzięki czemu możliwe było zrealizowanie inwestycji wspieranych przez bank na łączną wartość sięgającą 50 miliardów złotych.

BOŚ posiada bogatą ofertę produktów bankowych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla korporacyjnych. Podstawowymi usługami, tak jak w przypadku konkurencyjnych banków, są dla „zwykłych” klientów konta osobiste, lokaty, pożyczki i kredyty, karty płatnicze, a także pożyczki w koncie. Dodatkowe wsparcie oraz obsługę klienta zapewnia bankowość elektroniczna (strona www, aplikacja mobilna) i TeleBOŚ – dostęp do produktów i usług poprzez kontakt telefoniczny. Za pomocą Banku w łatwy sposób załatwimy sprawy urzędowe – złożymy wniosek o przyznanie świadczenia w programie „Rodzina 500+”, a także za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS – skontaktujemy się z ZUS. Bank umożliwia doładowanie telefonu komórkowego bezpośrednio przez zalogowanie do swojego konta.

Oferta Banku to między innymi kredyty skierowane do firm i przedsiębiorstw. Dla mikroprzedsiębiorstw oferowane są kredyty obrotowe na rachunku bieżącym, kredyty obrotowe w rachunku kredytowym, pożyczki pod hipotekę, różnego rodzaju kredyty (inwestycyjne, pomostowe, technologiczne). Większym przedsiębiorstwom BOŚ Bank przygotował linie kredytowe, kredyty odnawialne, kredyty (hipoteczne, technologiczne, inwestycyjne) na działalność proekologiczną.

W skład grupy kapitałowej wchodzi całkowicie zależna od Banku Ochrony Środowiska spółka – Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. Natomiast Bossabank.pl jest platformą oszczędnościowo-inwestycyjną, dzięki której możemy całkowicie internetowo zaplanować swoje inwestycje, dopasować fundusze, lokaty i ubezpieczenia, inwestować swoje środki oraz poszerzać swoją wiedzę w tematach finansowych.

Z pewnością BOŚ wyróżnia się na tle pozostałych banków działających w Polsce swoimi wartościami: ochroną środowiska, odpowiedzialnością, podejściem do spraw ekologii i natury.

Potrzebujesz wsparcia w zakładaniu fundacji rodzinnej? Skorzystaj z naszych usług! Jesteśmy doświadczoną organizacją specjalizującą się w obszarze fundacji rodzinnych, oferującą kompleksowe doradztwo i pomoc w procesie zakładania oraz zarządzania fundacją. Sprawdź stronę - Fundacja Rodzinna aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *