Banki i konta bankowe Wszystkie

Bank BGŻ BNP Paribas

 

 

 

Bank BGŻ BNP Paribas

Siedziba banku: Pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa
Prezes banku: Tomasz Bogus

Bank w liczbach:

 • 6. bank pod względem aktywów 69,727 mld złotych (I kwartał 2017)
 • Liczba placówek własnych – 484 (I kwartał 2017)
 • Liczba placówek partnerskich – 116 (I kwartał 2017)
 • Liczba etatów – 7 890 (I kwartał 2017)
 • Liczba klientów ogółem – 2 600 000(I kwartał 2017), (Razem z BGŻOptima)
 • Liczba klientów indywidualnych – 2 400 000(I kwartał 2017), (Razem z BGŻOptima)

Kapitał zakładowy: 84.238.318 złotych

Udziałowcy (akcjonariusze)/stopień:

 • BNP PARIBAS (łącznie) – 88,33%
 • BNP Paribas (bezpośrednio) – 59,98%
 • BNP Paribas Fortis SA/NV (bezpośrednio) – 28,35%
 • Rabobank International Holding B.V. – 6,66%
 • Pozostali – 5,01%

 

Historia banku

Bank BGŻ BNP Paribas jest instytucją uniwersalną, notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, powstałą w wyniku fuzji dwóch banków – Banku Gospodarki Żywnościowej S.A. oraz BNP Paribas Bankiem Polska S.A. Grupa BNP Paribas zatrudnia prawie 190 tysięcy pracowników w 80 krajach, w większości w Europie. Bank obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i małe i duże przedsiębiorstwa, Agro a także korporacje.
Pod koniec maja 2016 roku doszło do prawnej fuzji, na mocy której Sygma Bank Polska został przejęty przez Bank BGŻ BNP Paribas.

Klientom indywidualnym bank oferuje produkty oszczędnościowo – inwestycyjne, szeroki wybór kredytów, rachunki osobiste, karty kredytowe i debetowe.
BGŻ BNP przygotował propozycję finansową zarówno dla mikrofirm jak również dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta kredytowa dla najmniejszych podmiotów dotyczy głównie kredytów w rachunku bieżącym. Bank umożliwia zaciągnięcie kredyty na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Usługi skierowane do małych i średnich firm są bogatsze i stanowią większą część. Należą do nich kredyty w rachunku bieżącym, linie kredytowe o wielu celach, kredyty inwestycyjne (w tym finansowane z Europejskiego Banku Inwestycyjnego), kredyty energooszczędne, a także kredyty hipoteczne.

Uzupełnieniem oferty stanowi leasing dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz umowy o finansowaniu produktów dla przedsiębiorstw.
Szeroką gamę rozwiązań bank proponuje klientom z sektora rolno – spożywczego. Specjalizuje się w finansowaniu rolnictwa, gospodarki żywnościowej oraz infrastruktury regionalnej.
Swoje usługi BGŻ BNP Paribas kieruje także do wymagających i zamożnych osób – klientów Bankowości Osobistej oraz Private Bankingu. W ramach działalności proponuje kompleksową ofertę w zakresie ochrony, optymalizacji oraz pomnażania majątku. Bank zapewnia doradztwo inwestycyjne, spełnianie indywidualnych oczekiwań klientów.

W posiadaniu banku są placówki stacjonarne, znajdujące się w większości (nie tylko dużych) miast w Polsce – obecnie jest ich prawie 500.
Do dyspozycji klientów służą nowoczesne wygodne rozwiązania bankowe, takie jak bankowość internetowa oraz bankowość mobilna. Do aplikacji bankowych należą: system bankowości internetowej „Pl@net” (dostęp do finansów osobistych), aplikacja Mobile Pl@net (dostęp przez telefon do wybranych produktów), Sygma Online (zarządzanie kartami kredytowymi). Do aplikacji maklerskich należą: Sidoma – Zlecenia giełdowe (serwis internetowy do składania zleceń giełdowych), Zapisy w ofertach publicznych (IPO) – serwis do składania zapisów w ofertach publicznych.

Sprawdź ofertę BGŻ BNP Paribas >>

Potrzebujesz wsparcia w zakładaniu fundacji rodzinnej? Skorzystaj z naszych usług! Jesteśmy doświadczoną organizacją specjalizującą się w obszarze fundacji rodzinnych, oferującą kompleksowe doradztwo i pomoc w procesie zakładania oraz zarządzania fundacją. Sprawdź stronę - Fundacja Rodzinna aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *