Banki Banki i konta bankowe Wszystkie

Bank City Handlowy

Bank City Handlowy

Siedziba banku: ul. Senatorska 18, 00-923 Warszawa
Prezes banku: Sławomir S. Sikora

Bank w liczbach:

  • 11. bank pod względem aktywów 44,421 mld złotych (I kwartał 2017)
  • Liczba placówek własnych – 26 (I kwartał 2017)
  • Liczba etatów – 3 607 (I kwartał 2017)
  • Liczba klientów ogółem – 690 400 (I kwartał 2017)
  • Liczba klientów indywidualnych – 684 300 (I kwartał 2017)


Kapitał zakładowy:
522.638.400 złotych

Udziałowcy (akcjonariusze)/stopień:

Citibank Overseas Investment Corporation (COIC) – 75%
Pozostali akcjonariusze poniżej progu 5% akcji – 25%

Historia banku

Bank Handlowy powstał już w 1870 roku jako prywatna instytucja, jest drugim najstarszym bankiem komercyjnym w Polsce i jednym z najstarszych w Europie. W 2001 roku w wyniku połączenia Banku Handlowego w Warszawie S.A. i Citibank Poland S.A. powstał bank pod nazwą znaną do dzisiaj – Citi Handlowy. Grupa Citi jest jedną z największych instytucji finansowych na świecie – obsługuje ponad 200 milionów rachunków i działa w ponad 160 krajach oraz jurysdykcjach.

Bank oferuje szeroki asortyment produktów i usług bankowości detalicznej, korporacyjnej i inwestycyjnej. W Citi Handlowy założyć możemy konta osobiste i oszczędnościowe, lokaty i inwestycje, a także uzyskać kredyt gotówkowy lub hipoteczny. W łatwy sposób wyrobimy kartę kredytową, przy okazji możemy dostać wartościowy dodatek za otwarcie takiej karty (w trwających promocjach, za założenie karty oraz spełnieniu warunków promocji, otrzymać możemy np. tel. komórkowy, tablet, bony na zakupy). Ofertę banku stanowią również usługi dedykowane osobą zamożnym – Citigold Private Client.

Nowoczesnymi rozwiązaniami banku są usługi w ramach bankowości telefonicznej – CitiPhone oraz w ramach bankowości internetowej – platforma Citibank Online.
Bank świadczy usługi nie tylko klientom indywidualnym, ale również małym firmom, przedsiębiorstwom oraz klientom korporacyjnym.

Działania banku cechują się innowacyjnością, dopasowaniem do indywidualnych potrzeb klientów, wygodny dostęp do produktów zarówno w oddziałach, jak i poprzez infolinię, rozwiązania mobilne – strona internetowa czy aplikacja na telefon. W ofercie grupy kapitałowej Banku znajdują się również usługi oferowane przez Dom Maklerski Banku Handlowego S.A. (obecnie zajmuje czołową pozycję pod względem udziału w obrotach Giełdy Papierów Wartościowych), a także Handlowy Leassing Sp. z o.o.

Sprawdź ofertę Citi Handlowy >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *