Waluta i giełda Wszystkie

Gra na giełdzie – jak zacząć?

Gra na giełdzie to jedna z wielu form gromadzenia pieniędzy. Poza dostępnymi dzisiaj rachunkami oszczędnościowymi, lokatami czy funduszami inwestycyjnymi należy to bardziej ryzykownych metod pomnażania kapitału. Szczególnie początkujący gracze zadają sobie pytania: Jak zacząć? Czy jest jakaś kwota minimalna, od której można zacząć grać i jak grać żeby wygrać?

Możliwość zarobienie dużych pieniędzy kusi, ale należy pamiętać o tym, że gra na giełdzie to wieloletnia nauka. Polega ona przede wszystkim na kupowaniu i sprzedawaniu akcji spółek oraz handlu walutami. Bardzo dobrym sposobem na naukę jest odwiedzanie stron internetowych poświęconych symulacji gry na parkiecie giełdowym. Takie strony zawierają fora, poradniki podając możliwie aktualne notowania. Dostajemy do dyspozycji wirtualne pieniądze i na podstawie własnych błędów uczymy się jak robić to coraz lepiej. Jakie ruchu powodują dane konsekwencje, jak reagować na wiadomości ze świata itd. Giełda to wiadomości ze świata gospodarki, polityki i biznesu. Wszystko to co dzieje się na świecie ma wpływ na wyniki notowań.

Należy pamiętać, że poświęcając pieniądze na grę, musimy być przygotowani, że możemy je stracić. Nie mogą to być pieniądze, których będziemy za chwilę potrzebowali. Nie powinny to być pieniądze pożyczone czy uszczuplające nasz domowy budżet dlatego realnie powinniśmy się zastanowić jaką kwotę możemy zainwestować.

Giełda Papierów Wartościowych także organizuje kursy on-line dla początkujących inwestorów. Dzięki nim mamy możliwość poznania tajników gry. Gra to emocje i dlatego wirtualna gra może też dać nam obraz jak radzimy sobie w sytuacjach stresowych, gdy tracimy pieniądze i podczas zysków. W praktyce zapewne okaże się, że kontrola własnych emocji nie tak prosta jakby to się mogło wydawać. Ważne, abyśmy mieli jasno ustaloną granicę, po której odsprzedajemy nasze akcje. Wahania w ciągu dnia zmieniają się bardzo gwałtownie i istotny jest moment naszej reakcji. By zarobić na giełdzie musimy sprzedać akcje po cenach wyższych niż je kupiliśmy, zanim powędrują w dół. Warto wyznaczyć sobie na samym początku ile myślimy, że możemy realnie zarobić na danych akcjach w danym okresie i gdy nasze akcje osiągną tą cenę po prostu je sprzedać.

Nikt nie jest w stanie przewidzieć jak długo i o ile ceny akcji będą rosnąć, dlatego warto trzymać się własnych założeń i i być konsekwentnym.

Do gry na giełdzie potrzebny jest rachunek maklerski. Oferują je kilka banków, jednak by nie zjadły nas prowizje i opłaty. Jeżeli nie wiemy jak to zrobić możemy się udać do domu maklerskiego i zasięgnąć porad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *