Tania strona www
E-biznes Wszystkie

Jak najtaniej założyć stronę www?

Tania strona www

Własna strona www tudzież blog, to w obecnych czasach nic nadzwyczajnego. Co raz więcej osób prowadzi swój blog czy to biznesowo czy hobbystycznie. Wiele młodych osób, które nie mają jeszcze własnych dochodów chciałoby spróbować swoich sił, ale przeszkodą są koszty. Dlatego postaram się pokazać w jaki sposób założyć pierwszą stronę www możliwie jak najtaniej.

Strona www za pomocą kreatora

Z pomocą mogą przyjść kreatory stron. Wartym uwago może być polski kreator stron www Webwavecms, który oferuje założenie darmowej witryny na własnej subdomenie. Kreator Webwave, jest to bardzo przyjazny kreator i w łatwy sposób założyć stronę dla samej nauki. Oczywiście darmowa wersja jest ograniczona i gdy chcemy skorzystać z własnej płatnej domeny, musimy skorzystać z wersji płatnej. Jednak jak wspomniałem, warto zaznajomić się z technikami tworzenie i prowadzenia stron, właśnie od takiego narzędzia.

Strona www – wybór taniego hostingu

Innym sposobem na stronę www jest skorzystanie z jakiegoś taniego hostingu www i zainstalowanie aplikacji typu WordPress, czy najpopularniejszej na świecie aplikacji blogowej. WordPress jest w pełni darmowy i jest dostępny na większości kont hostingowych, które posiadają instalator aplikacji. Ile kosztuje taki hosting? Otóż naprawdę niewiele, bo można taki zakupić za 50 zł za rok. Tu znajdziesz listę taniego hostingu. Jedyne co, to upewnij się, że usługodawca oferuje darmową subdomenę, na której zainstalujesz aplikację. Oczywiście w każdej chwili możesz zakupić własną domenę, ale tu skupiamy się na opcji oszczędnej. Takie niewielkie konto hostingowe jest w sam raz dla ucznia, który ma smykałkę informatyka i webmastera. Warto więc aby rozwijał swoje umiejętności jak najwcześniej. Konto hostingowe w przeciwieństwie do kreatora, pozwoli też zaznajomić się z administrowaniem hostingiem. Mało tego, już na takim koncie za 50 zł można zainstalować aplikację do prowadzenie sklepu www, które również są darmowe. Oczywiście można znaleźć także ofertę darmowego hostingu jak cba.pl, ale pamiętaj, że taka darmowa usługa nigdy nie będzie lepsza od nawet najtańszej ale płatnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *