Sprzedaż choinek biznes
Wszystkie

Pomysł na biznes – sprzedaż choinek bożonarodzeniowych

Sprzedaż choinek biznes

Żyjemy w kraju katolickim a świata Bożego Narodzenia obchodzą niemal wszyscy. A jak Boże Narodzenia to obowiązkowa jest choinka. Na tym symbolu świąt, zresztą jak też na innych, można zarobić. Kiedy na okrągło mówi się o ekologii, nikt już nie chce mieć w domu plastikowej choinki i miliony rodzin kupują żywe drzewka. Ceny, są bardzo rozbieżne gdyż wszystko zależy od rozmiaru choinki, to jak się prezentuje, jakiego gatunku jest drzewko oraz w gdzie są sprzedawane. W dużych miastach ceny będą większe, w małych położonych na skraju lasów większe. Jednak można ustalić, że średnia cena jednego drzewka będzie oscylowało w granicach 50 zł.

Jak się zabrać do biznesu choinkowego? Oczywiście potrzebna jest ziemia, przynajmniej 1 hektar. Ziemia nie musi być dobrej jakości, gdyż zwykły świerk poradzi sobie nawet na piaszczystej glebie. Kolejną inwestycją będą sadzonki. Koszt jednej sadzonki to około 1 zł. Szacuje się, że na jeden hektar potrzeba od 3 do tysięcy sadzonek. Przyjmiemy wariant 3 tys.., zatem na sadzonki musimy wydać około 3 tys. złotych. Wadą tej inwestycji jest długi okres oczekiwania na zysk, gdyż drzewka rosną kilka lat. Zatem sprzedawać można je dopiero za 6-8 lat. No dobrze to ile możemy zarobić sprzedając choinki po tak długim okresie? Rzecz jasna ciężko na będzie sprzedać wszystkie choinki jednego sezonu. Ale przy sprzedaży tysiąca 500 choinek jednego sezonu, mamy średni zysk 500×50 zł = 25000 zł. Całkiem nieźle jak na kilka dni pracy w roku. Łączny koszt z hektara to 75000 tys. złotych. A jest to wariant dość oszczędny.

Oczywiście o choinki trzeba przez te lata dbać, trzeba mieć sprzęt na karczowanie ściętych drzewek aby móc je ponownie posadzić. Trzeba też zbadać rynek, czy przypadkiem w Twoim mieście nie jest już „zapełniony”. Trzeba mieć czy wozić te choinki na sprzedaż.  Mimo wszystko jest to biznes opłacalny, szczególnie gdy się ma własną ziemię niskiej jakości i się nie wie co z nią zrobić. Nie wymaga też dużej pracy, lecz tylko okresowej. Warto zatem zastanowić się na tego rodzaju biznesem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *