e biznes
E-biznes

Sposób na e-biznes

Jednym ze sposobów zarobku dzięki sieci, jest założenie strony internetowej lub forum. Obecnie, dzięki gotowym aplikacjom ani założenie ani prowadzenie takiej strony nie jest trudne. Pozostaje dylemat, o czym ma być taka programy partnerskiestrona/forum? Najlepiej o czymś na czym się znasz i co lubisz. Tak samo forum, najlepiej aby było skupione na czymś konkretnym, może to być nawet forum użytkowników jakiegoś telefonu, albo miłośników jakiegoś filmu. Niestety sama strona nie zarabia, do tego są potrzebne reklamy. Jednak trzeba być świadomym, że przy małej liczbie odwiedzin, dużo nie zarobimy. Choć przy specjalistycznym i dochodowym temacie , nawet z małej strony można coś wycisnąć.

Innym rozwiązaniem na zarobek w sieci jest sklep internetowy. Obecnie masowo handel przenosi się do internetu. Takie serwisy jak allegro wiodą prym w Polsce. Praktycznie nie ma już rzeczy których nie można kupić przez internet. Do prowadzenia sklepu jest potrzebna oczywiście działalność gospodarcza, a samo założenie sklepu internetowego nie jest aż tak trudne. Wiele firm hostingowych oferuje gotowe aplikacje sklepu internetowego, jak np. Home.pl. Sklep taki nie musi być duży, czasami można handlować tylko paroma rodzajami produkty, a wręcz jednym. W takim wypadku trzeba wybadać rynek i wybrać produkty których sprzedaż nie oferuje zbyt dużo sklepów. Popularność danych produktów wpisywanych w wyszukiwarkę można sprawdzić używając narzędzi Google. Również popyt na dany produkt sprawdzisz na allegro, wystarczy zobaczyć ile osób jest chętnych na dany towar(pod rubryką „Popularność”). Skąd brać produkty? Można je kupować u polskich hurtowników, lub sprowadzać bezpośrednio od azjatyckich(najczęściej) producentów, co jest bardziej opłacalne. A znaleźć ich można na międzynarodowych stronach handlu jak; alibaba.com lub tradekey.com.

Można też skupić się na programach partnerskich, zwanych też afiliacyjnymi. Jest to rodzaj współpracy z firmą, polegający zwykle na polecaniu klientów i czerpaniu prowizji od zakupów tychże klientów. Musimy znaleźć odpowiedni i interesujący program partnerski, a następnie stworzyć małą stronę polecającą produkty lub usługi danej firm. Każda osoba która przejdzie, do firmy przez twój link lub baner i coś kupi, będzie twoim poleconym. Niektóre programy afiliacyjne oferują prowizję wieczną, tzn. możesz czerpać dochód od każdego zakupu poleconego klienta. Programów partnerskich jest mnóstwo, oferuje je bardzo dużo firm zarówno małych jak i dużych. Jeżeli masz problem ze znalezieniem interesującego programy afiliacyjnego, możesz poszukać go w sieciach afiliacyjnych( novem.pl, netsales.pl, webepartnes.pl , adleader.pl)

Należy uważać na niezrozumiałe oferty współpracy, polegające na kupowaniu „czegoś” (jakieś poradniki lub kursy) a następnie sprzedaży. Są to różnego rodzaju piramidy, które raz – nie są skuteczne, dwa –nielegalne.
Reasumując, aby zarobić w sieci trzeba poświęcić na to trochę czasu, i metodą prób i błędów znaleźć odpowiedni sposób. Dla otuchy, nawet jak twoja strona nie wypali, zawsze możesz sprzedać domenę i zainwestować w kolejny pomysł.

Potrzebujesz wsparcia w zakładaniu fundacji rodzinnej? Skorzystaj z naszych usług! Jesteśmy doświadczoną organizacją specjalizującą się w obszarze fundacji rodzinnych, oferującą kompleksowe doradztwo i pomoc w procesie zakładania oraz zarządzania fundacją. Sprawdź stronę - Fundacja Rodzinna aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *