inwestowanie
Inwestycje Lokaty Wszystkie

W co warto inwestować?

inwestowanieInwestycja to sposób na pomnożenie pieniędzy. Inwestować można dosłownie we wszystko ale skupmy się na tym co jest najbardziej dochodowe. Kiedy uda nam się oszczędzić trochę pieniędzy to warto inwestować w takie aktywa, aby mieć spokojną głowę o swoje fundusze. Zdecydowanie lokaty oraz obligacje skarbu państwa to dwa “pewniaki” na których potencjalnie nie można stracić.

Zyski z takich inwestycji zależą głównie od wkładu. Jeśli wpłacimy na lokatę bankową kwotę stu tysięcy złotych na cztery procent w skali roku to po roku nasze konto będzie wskazywać całe cztery tysiące więcej( minus podatek). Podatku można uniknąć zakładając konto IKE i IKZE. Obok lokat pewne są też obligacje skarbowe( nie mylić z obligacjami korporacyjnymi). Sporo osób decyduję się na wymianę walut. Tutaj jednak istnieje ryzyko spadku wartości wybranej waluty i bardzo przykre konsekwencje.

Jeśli udało nam się oszczędzić pieniądze to może warto zainwestować w firmę? Większość ludzi marzy o byciu szefem samym dla siebie. Mając odpowiedni pomysł na biznes możemy stworzyć coś długofalowego i czerpać z tego duże zyski. Tutaj jednak wenę twórczą pozostawiam Wam.

Popularne stało się inwestowanie w złoto, platynę oraz srebro, czy pallad czyli metale szlachetne. Tu należy pamiętać, że nie ma szybkich i dużych wzrostów. Metale szlachetne również mają swoje dołki i górki i zwróć uwagę na wykres aby przypadkiem nie kupić na “górce”.

Inwestowanie w siebie to jedna z najrozsądniejszych form inwestowania. Dzięki niemu poszerzysz swoje kwalifikacje i kompetencje i zaczniesz zarabiać więcej, a przecież o to nam chodzi.

Inwestycje w akcje są ryzykowne i lepiej się nie pchać na rynek kapitałowy jak się nie ma o tym pojęcia, to samo tyczy się kryptowalut.

W co jeszcze można inwestować? Oczywiście nieruchomości i działki. Są to inwestycje długoterminowe i wymagają dużo wkładu własnego. Zawsze pamiętaj o ryzyku inwestycyjnym!

Uwaga!! Tekst nie jest poradą inwestycyjną!!

Potrzebujesz wsparcia w zakładaniu fundacji rodzinnej? Skorzystaj z naszych usług! Jesteśmy doświadczoną organizacją specjalizującą się w obszarze fundacji rodzinnych, oferującą kompleksowe doradztwo i pomoc w procesie zakładania oraz zarządzania fundacją. Sprawdź stronę - Fundacja Rodzinna aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *