Biznes Waluta i giełda Wszystkie

Pomysł na biznes – gra na giełdzie

gieldaWielu mówi, że gra na giełdzie jest zarezerwowana wyłącznie dla rekinów finansowych i ludzi obytych w temacie. Jednak Ci sami ludzie często potracili całe swoje majątki na giełdzie. Wniosek jest taki, że gra na giełdzie to często hazard niż wiedza, zwłaszcza gdy chce się zarobić dużo w krótkim czasie.

Ale gra rozważna może przynieść zyski nawet laikom. Oczywiście przed rozpoczęciem gry trzeba zdobyć pewną, są szkolenia, książki i różne kursy. Gdy zaczniemy grać warto się sugerować rekomendacją domów maklerskich, gdyż tam są fachowcy i wiedzą co mówią.  Aby móc się utrzymywać z gry na giełdzie trzeba mieć sporo gotówki. Przykładowo przy miesięcznym zysku 5 %, aby zarobić 2 tys. złotych miesięcznie musimy posiadać 40 tys. złotych. Dla bardziej leniwych, a może przezornych dobrą opcją będzie zlecenie gry zawodowym maklerom, ale tu trzeba być przygotowanym na mniejsze zyski, gdyż część pobierają właśnie maklerzy i domy maklerskie.

Inną opcją jest giełda Forex, czy handel walutami. Przez wielu uważany za bezpieczniejszą opcję, gdyż waluty nie mają nagłych krachów i ewentualnie straty są mniejsze. Kursy walut to swego rodzaju sinusoida czyli tanieją i drożeją na zmianę. Gdy dana waluta ma niższą cenę kupujemy, gdy drożeje sprzedajemy…i tak na zmianę.

Handel walutami wymaga nieco mniejszej wiedzy, i tak jak z grą na giełdzie możemy zlecić to odpowiednim firmom, lub zarejestrować się w serwisach które oferują handel walutami.

Jak to wygląda  w praktyce? Załóżmy, że mamy 10 tys. złotych. Za tą kwotę kupujemy dolary z kursem 3,00 zł. Następnie gdy kurs osiągnie stawkę 3,10 sprzedajemy. Nie trudno policzyć, że zarobimy  około 333 zł. Niestety trzeba trochę odjąć od tek kwoty, gdyż serwisy oferujące handel walutami pobierają także opłaty i prowizje tzw. spready.

Warto zastanowić się nad taką formą inwestycji, szczególnie jeżeli nie ma się trochę gotówki brak pomysłu na wykorzystanie tych środków,  gdyż wielu osób żyje właśnie z gry na giełdzie i handlu walutami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *