Zwrot za zakupy
E-biznes Wszystkie

Serwisy Cashback – zwrot za zakupy w sieci| Jak to działa?

Serwisy Cashback – jak działa zwrot za zakupy?

 

Cashback czyli zwrot za zakupy dokonywane online. Na świecie bardzo popularne i korzysta z takiej opcji wielu. W Polsce cashback dopiero zaczyna istnieć i docierać do większego grona odbiorców robiących zakupy w sieci.

Czym jest cashback i na czym polega?

Zwrot za zakupy w danym sklepie internetowym otrzymujemy, gdy zarejestrujemy się w serwisie oferującym zwrot za zakupy. W Polsce takich stron na chwilę obecną jest kilka, które są przedstawione poniżej, a mianowicie Planetplus.pl i Tipli.pl z Refunder.pl, letyshops.pl, nowycashback.pl, goodie.pl. Warto też dodać popularną międzynarodową platformę cashback mWorld.com.  Zwrot za zakupy otrzymamy wówczas gdy przejdziemy do danego sklepu, właśnie po przez te serwisy. Większość ma w swojej ofercie wtyczki do przeglądarek, po instalacji takiej wtyczki nie zapomnimy o skorzystaniu z oferty.

Aby mieć pewność, że cashback zostanie naliczony, pamiętaj o wyłączeniu Adblocka na stronie sklepu w którym dokonujesz zakupy, jak również na stronie serwisu cashback.

Serwisy oferujące Cashback za zakupy w internecie:

Planetaplus.pl Refunder.pl Tipli.pl
LetyShops.com NowyCashback.pl Goodie.pl
Wtyczka letyshops Nowy cashback Cashback Goodie
  myWorld.com
  Cashback myWorld

 

Zarejestrować się w powyższych serwisach można używając konta facebooka. Następnie szukamy interesujący nas sklep i klikamy w odnośnik do owego sklepu. W ten sposób za zakup w sklepie otrzymamy zwrot, który może sięgać nawet do 25%, w zależności od sklepu i towaru. Pamiętaj, czynność tą (kliknięcie w link przekierowujący) musisz powtarzać za każdym razem gdy chcesz coś kupić w danym sklepie.

 

Za zakupy w jakich sklepach otrzymamy cashback?

Jest ich całe mnóstwo, w zasadzie większość dużych sklepów, sieciówek, ale także tych średnich. Gorzej wypadają małe niszowe sklepy, które rzadko współpracują z platformami cashback. Te najpopularniejsze to:

Aliexpress
Gearbest
Zolando.pl
Multikino.pl
Booking.com
RTVeuroAGD
Mall.pl
eMag.pl
BlachRedWhite
Agatameble.pl
Avans.pl
komputronik.pl
iPerfumy.pl
Neonet.pl
Saturn.pl
Prezenty.pl
Ochnik.pl
Oleole.pl
Groupon.pl
Home.pl
Nazwa.pl

i wiele innych…

Pamiętaj Ciebie to nic nie kosztuje! Znalazłeś jakiś produkt który chcesz kupić? Wejdź na Planetaplus.pl, Refunder.pl lub Tipli.pl, i sprawdź czy ten sklep znajduje się na liście. Jeżeli tak, wejdź do sklepu po przez serwis i odbierz kasę za zakupy.

 

Nie tylko zwroty

W akcję cashback włączyły się nawet banki! Planujesz założyć konto w jakimś banku! Robiąc to przez refunder.pl i wybierając konto internetowe w Alior Banku otrzymasz 40 zł zwrotu. Chcesz wykupić usługę u operatora komórkowego? Również możesz dostać bonus w wysokości kilkudziesięciu złotych zupełnie za friko!

 

Komu się to opłaca?

Wszystkim! Dokładnie tak! Serwisy oferujące zwrot za zakupy współpracują ze sklepami reklamując je i sprawiając, że klienci częściej do nich wracają. Znajdziemy tam też różne promocje i okazje sprzedażowe w poszczególnych sklepach. Cashback to niższe ceny, a niższe ceny wpływają na większą sprzedaż. Cashback można traktować też jako prowizję, którą oferuje np. sprzedawca z Aliexpress dla serwisu pośredniczący sprzedaż. A z kolei serwis dzieli się z nami tą prowizją.

 

Wypłata zgromadzonych środków

Zgromadzone środki ze zwrotów, można wypłacić gdy uzbieramy 20 zł w przypadku planetaplus.pl, 45 zł w przypadku refunder.pl, oraz 1 zł w przypadku tipli.pl Zgromadzone pieniądze można wypłacić bezpośrednio na konto bankowe lub za pośrednictwem PayPal.

 

Polecaj znajomym i zarabiaj

Tak np. serwis Tipli.pl oferuje aż 750 zł, gdy polecisz 30 osób, które się zarejestrują w serwisie i uzbierają 8 zł casbacku, co w praktyce oznacza jeden bądź dwa zakupy w sieci.

 

Wątpliwości i uwagi

W sieci można znaleźć różne uwagi i wątpliwości takie jak;

  1. Inna cena produktów gdy wchodzimy bezpośrednio do sklepu z wyszukiwarki, a inna gdy wchodzimy przez serwis oferujący cashback.

– osobiście nie spotkałem się z taką sytuacją choć przyznam, że nie robię aż tak wielu zakupów w sieci, żeby zmonitorować wszystkie ceny we wszystkich sklepach. Dla pewności zawsze możesz sprawdzić, czy cena produkty jest taka sama przed i po wejściu przez serwis

 

2. Nienaliczanie wszystkich zwrotu przy zakupie wielu towarów w jednym sklepie.

– jeżeli taka sytuacja ma miejsce należy ją zgłosić, a wszystkie zwroty powinny być uregulowane.

 

3.Włączony Adblock bądź inne programy uniemożliwiające zapisywanie plików cookie i historii.

 – tak, to prawda, dodatki do wyszukiwarek typu Adblock sprawiają, że przejście z serwisu do sklepu nie będzie zarejestrowane i nie otrzymasz zwrotu.

 

Dodaj wtyczkę do przeglądarki, aby nie zapomnieć o Cashback!

Warto to zrobić, gdyż bardzo często zapominamy o tym, że możemy uzyskać zwrot, lub przypominamy o tym gdy już dokonamy zakupu. Szczególnie przydatne jest to dla osób używających programów do czyszczenia historii i plików cookie typu CCleaner. Dzięki wtyczce, nie ominie cię żaden zwrot za zakup, niezależnie czy to jest Allegro czy jakikolwiek inny sklep.

 

Zachęcam do komentowania i dzielenia się uwagami odnośnie działania cashbacku oraz serwisów;

Życzę tanich zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *