przelewy zagraniczne
E-biznes Waluta i giełda Wszystkie

Jak obniżyć koszty przewalutowania przy przelewach zagranicznych

przelewy zagraniczneKażdy z nas, kto choć raz kupował coś w sieci w obcej walucie wie, że koszt przewalutowania znacząco podwyższa cenę produkty. Tyczy się to głównie drogich przedmiotów, idących z setkach i tysiącach złotych. I tak bywa, że atrakcyjną cenę danego produktu, niwelują koszty przesyłki i przewalutowania.

Nie chodzi o same zakupy, Po prostu każdy przelew z jednej waluty obciążony jest takimi kosztami. Dlatego też ludzi pracujący za granicą i przelewający pieniądze do Polski dla rodziny, często proszą o założenie w Polsce konta walutowego. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza przy dużych i częstych przelewach. Jednak dla rzadszych transakcji zakładanie takiego konto może być już nieopłacalne, gdyż te także kosztuje.

I tu z pomocą przychodzą usługi takich serwisów jak;

Revolut to fintechowa firma oferująca usługi finansowe, takie jak konto bankowe, karty płatnicze, przelewy międzynarodowe, wymianę walut i inwestowanie. Revolut został założony w 2015 roku w Wielkiej Brytanii i jest teraz jedną z największych i najszybciej rozwijających się platform finansowych na świecie.

Revolut oferuje wiele innowacyjnych funkcji, takich jak bezpłatne przelewy międzynarodowe w wielu walutach, automatyczne zaokrąglanie płatności, zaawansowane narzędzia budżetowania i oszczędzania oraz wymianę walut w czasie rzeczywistym po korzystnych kursach. Revolut jest również znany z oferowania kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum i Litecoin, które można kupić i sprzedawać bezpośrednio z aplikacji Revolut.

Revolut dostępny jest w wielu krajach na całym świecie i zyskuje coraz większą popularność wśród osób, które cenią sobie łatwy dostęp do nowoczesnych usług finansowych bez konieczności korzystania z tradycyjnych banków.

Wise (dawniej TransferWise) to fintechowa firma oferująca usługi finansowe, takie jak międzynarodowe przelewy pieniężne i wymianę walut. Firma została założona w 2011 roku w Wielkiej Brytanii przez dwóch przedsiębiorców, którzy zauważyli potrzebę prostszego i tańszego sposobu przesyłania pieniędzy między krajami.

Jednym z głównych celów Wise jest obniżenie kosztów międzynarodowych przelewów bankowych, które często są drogie i opóźnione. Wise umożliwia klientom wysyłanie i odbieranie pieniędzy w różnych walutach po bardzo konkurencyjnych cenach, a także oferuje korzystne kursy wymiany walut.

Wise działa w ponad 70 krajach i obsługuje ponad 10 milionów klientów, którzy korzystają z jej usług na całym świecie. Firma jest znana z transparentnych opłat, szybkich czasów przetwarzania transakcji i zaawansowanych zabezpieczeń, które chronią klientów przed oszustwami i nadużyciami.

Takie serwisy zwykle działają w ten sposób, że mają konta w wielu walutach, ty przelewasz pieniądze w zł na ich konto w złotówkach, a oni przekazują je dalej już w walucie docelowej.

Wykonując przelew zagraniczny przez owe serwisy możesz zaoszczędzić nawet 3% sumy przelewu. Wszystko zależy do kraju i waluty, ale bądź pewny, że będzie to taniej niż wykonując przelew zagraniczny w swoim banku lub za pomocą karty płatniczej.

Płatność zwykle dociera w do dwóch dni roboczych. Możesz skorzystać również z szybkich płatności za dodatkową opłata.
W serwisie Wise możesz przechowywać i wymieniać pieniądze w 50 walutach, a gotówkę wysyłać do ponad 160 krajów.

TransferGo jest międzynarodową firmą oferującą szybkie i niedrogie transfery pieniężne. Założona w 2012 roku, szybko rozwijająca się marka FINTECH obecnie obsługuje 22 waluty w 47 krajach. Firma posiada biura w Londynie, Wilnie, Berlinie Istambule i Warszawie. Transfer Go jest licencjonowaną instytucją płatniczą (numer 600886).

Ogromną zaleta jest to, że wszystkie koszty są wliczone wliczone w widoczną sumę, a konwersja waluty wynosi od 0-2,2%. Standardowy przelew trwa 2-3 dni roboczych. Jak z linku pierwszy przelew za darmo.

Trzeba mieć na uwadze, że aby się zarejestrować trzeba być przygotowanym na proces weryfikacyjny.

Inną uwagą jest to, że jeżeli kupujesz coś za granicą i musisz podać nr zamówienia, pamiętaj aby uzupełnić pole z opisem jeżeli nie ma pola z tytułem.

Możesz dokonać przelewy za pomocą konta jak i karty płatniczej. Upewnij się jedynie, czy nie masz ustawionych limitów płatności na swoje karcie debetowej.

 

Uwaga! Artykuł nie jest poradą inwestycyjną!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *